Świat na żółto i niebiesko...

książki

"Kiedy odszedłeś"

Fantastyczna, wciągająca i poruszająca książka, która wyrywa czytelnika z własnej codzienności i przenosi w świat dziewczyny, która zmaga się z rzeczywistością po stracie ukochanego.
Lou próbuje żyć normalnie, ale po śmierci Willa nie może odnaleźć swojego miejsca w świecie. W Londynie chce odkryć piękno życia, spróbować na nowo. Jednak wciąż powracające wspomnienia są przyczyną ciągłego smutku i bólu, z którym nie może się uporać. Nagle w jej życiu pojawia się osoba, która wszystko zmienia. Która przewraca jej świat do góry nogami. Dosłownie. Dzięki pojawieniu się Lili, Louisa poznaje niesamowitych ludzi, odnawia kontakt z rodziną i przyjaciółmi. Jej życie powoli zaczyna nabierać sensu, ale czy wszystko powiedzie się dobrze? Czy Lou wreszcie wyjdzie z żałoby i smutku i zacznie na nowo cieszyć się życiem?

„Przez jakiś czas będzie Ci niewygodnie w tym nowym świecie. Człowiek zawsze czuje się dziwnie, kiedy zostaje wyrzucony poza swoją strefę komfortu… Clark, masz w sobie głód. Nieustraszoność. Tylko ją w sobie zakopałaś, tak jak większość ludzi. Po prostu żyj dobrze. Po prostu żyj.”

Fani wcześniejszej książki Moyes „Zanim się pojawiłeś” (o której już pisałam) z pewnością pokochają drugą część „Kiedy odszedłeś” . Nawet, jeśli ktoś dałby odrobinę mniej punktów pierwszej części, zagłębi się nad drugą. Bez wątpienia jest to cudowna i poruszająca książka. Wciąga, uruchamia umysł. 

Ale uwaga! Czytać, gdy ma się czas, gdyż naprawdę bardzo trudno się od niej oderwać! ;)

Jojo Moyes jest genialną pisarką. Jej książki są pełne romantyzmu, nieoczekiwanych zwrotów akcji oraz humoru.

Mój ojciec schylił się i z przesadną ostrożnością podciągnął sobie nogawki. Najpierw lewą, potem prawą. Z mojego stanowiska po drugiej stronie zbiornika widziałam, ze jego łydki są blade w czerwone kropki. Na całym dachu zapadła cisza. Wszyscy utkwili w nich wzrok. Tata wysunął przed siebie jedną nogę.
-Gładziutkie jak pupcia niemowlęcia. Śmiało, Josie, dotknij.
Moja matka zbliżyła się do niego nerwowo i schyliła się, po czym przesunęła palcami po skórze ojca. Poklepała ją dłonią.
-Powiedziałaś, że potraktujesz mnie poważnie, jeśli pójdę sobie wydepilować nogi. No to proszę bardzo. Zrobiłem to.”

Idealna. Idealna na wakacje, na święta, na jesień i wiosnę, do domowej biblioteczki czy na prezent. Po prostu świetna! 10/10!

Tytuł oryginału: "After You"
Autor: Jojo Moyes
Przełożyła: Nina Dzierżawska
Wydawnictwo: Między słowami

moyes2.jpg

moyes.jpg

Namaluje dzień Twoja ręką