Świat na żółto i niebiesko...

Piękne życie jak Hołownia!

Chcesz aby Twoja pomoc była skuteczna? A może zamierzasz napisać książkę? Interesujesz się religią, czy szukasz swojej drogi? O tym wszystkim opowiadał Szymon Hołownia, zaproszony na listopadowy Salon All In UJ, w którym miałam przyjemność uczestniczyć.

25 listopada w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się Salon All In UJ, którego gościem był Szymon Hołownia. Wieloletni redaktor, dziennikarz oraz autor 14 książek. Prowadzący kilku programów telewizyjnych oraz założyciel fundacji takich jak Kasisi.
Spotkanie zaczęło się od pytań zadawanych przez dwójkę prowadzących, na które zaproszony gość bardzo dokładnie odpowiadał. Pierwsze z nich krążyły wokół tematu książek, zarówno już opublikowanych, jak i tych, które są planowane. Autor mówił, że pisze przede wszystkim dla siebie, a jeśli inni z tego korzystają, to dobrze. Wypowiedział on przy tym zdanie, z którym większość z nas by się zgodziła - Myślenie sprawia przyjemność.
Hołownia opowiadał również o Kościele, religii i byciu chrześcijaninem, o czym pisze w swoich książkach. Urzeczywistnia także ideę ewangeliczną w życiu. Precyzyjnie odpowiedział na zarzuty jakie w dzisiejszych czasach często słyszymy: -Kościół się nie miesza do polityki. Niektórzy księża się mieszają do polityki, a niektórzy się nie mieszają.
Krótko, logicznie i prawdziwie.
Pod koniec spotkania opowiadał o fundacji, którą założył, pomocy jaką trzeba nieść innym ludziom i wszyscy zauważyli, że wkłada w nią całe serce. Każdy może nauczyć się tego samego, co on zrozumiał się w Afryce - Nie ma czegoś takiego jak: życie, umieranie i śmierć. Jest tylko życie i śmierć.
Żyjmy tak, aby wykorzystać każdą chwilę, jaką dostaliśmy.
Spotkanie zakończyło się pytaniami, których było tak dużo, iż z braku czasu, nie wszystkie zostały zadane. Ostatnie minuty były przeznaczone na autografy oraz zdjęcia z Hołownią. Na koniec powiedział: -Zawsze mówię, że kto nie będzie chciał zdjęcia to się za niego pomodlę, ale ludzie wolą zdjęcia. Tak, kolejka była ogromna.
 Salon należał do tych, które inspirują oraz dają do myślenia. Szymon Hołownia jest człowiekiem inteligentnym, pasjonującym i przede wszystkim dobrym. Może brzmi to banalnie, ale taka jest prawda. Kto był- może potwierdzić.

Mam nadzieję, że niedługo pojawi się wpis na temat jego dzieła. ;)

Mieliście okazję zobaczyć, porozmawiać z Szymonem Hołownią? Może czytaliście jego książkę? 
Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach! ;)

Namaluje dzień Twoja ręką