Świat na żółto i niebiesko...

książki

"Jeden dzień"

Jeden dzień. Może znaczyć tak dużo a jednocześnie tak niewiele. Całymi miesiącami czekamy na jeden dzień. Czasem latami. Jeden, jedyny. Czekając, zapominamy, że codziennie jest ten jeden dzień. Dziś, wczoraj, jutro. Po co czekasz na ten za 3 miesiące, skoro dziś już możesz być szczęśliwa!

David Nicholls napisał wspaniałą historię ukazującą prawdę o ludzkim życiu. Często mamy marzenia, plany. Jednak nie wszystko układa się tak, jakbyśmy chcieli. Nie ważny jest start. Książka opisuje historię dwójki młodych ludzi, którzy kończąc szkołę, postanawiają iść własną ścieżką. Dexter pochodzi z bogatej rodziny, nic mu nie brakuje, ale czy dzięki temu osiąga to prawdziwe szczęście? Emma jest zwyczajną dziewczyną, która ma marzenia, a nie ma wielu środków na ich realizację. 
Obydwoje gonią za złudnym szczęściem, za czymś, co wydaje im się spełnieniem marzeń.
Czy sami potrafią dojść do tej pełni? Czy tęsknota za bliskim człowiekiem może je zaburzyć? 

W książce każdy znajdzie ułamek swojego życia.
Prawdziwość postaci wzbudza w czytelniku pytanie: "Czy to historia na faktach?" Ilu z nas straciło to, o czym marzyło od dziecka, jak Dexter? Ilu z nas straciło bliską osobę, jak Dexter? Ilu z nas było zmuszonych, aby robić coś, czego wcale robić nie chcemy, jak Emma? 

Ilu  z nas tęskni...

Czyta się ją jednym tchem. Jest godna polecenia. Dzięki wielu prawdom, jakie w niej odkrywamy, możemy inaczej spojrzeć na nasze życie i sprawić, aby nasze szczęście nie było złudne. 

I przepiękny cytat: "Ulepszać ludzkie życie poprzez sztukę. Szanować przyjaciół, pozostać wiernym swoim przekonaniom, żyć z pasją, pełnią życia, dobrze. Doświadczać nowych rzeczy. Kochać i być kochaną."

Wydawnictwo: Świat książki
Na język polski przetłumaczyła: 
Małgorzata Miłosz
Liczba stron: 442

 

14159685_1201741903221278_363634997_n.jpg

Namaluje dzień Twoja ręką